Eleman Arıyorum
     İş Arıyorum
     
 ANKET 
Kilonuzdan Memnunmusunuz?
 Evet normal kiloluyum ve memnunum
 Memnun sayılırım ama biraz kiloluyum
 Hiç memnun değilim kilom fazla

 DUYURULAR
Web sitemiz yeni şekliyle yayına girmiştir..istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız..
Dadı, bakıcı ve bebek
  Bebeklerin dadıya bırakılması gereken bir yaş var mı?

 E-BÜLTEN
 E-Bültenimize mail adresinizi ekleyerek gündemi takip edebilirsiniz.
  E-Mail
 
Çocuk Davranışları
Çocuk Davranışları
Büyükler, küçüklerin yanında bulundukça her yaptıklarında dikkatli olmalı, «Çocuktur anlamaz» diye düşünmemelidir.
   

 


Okul Çocuğunun Merakları

Okul çağındaki çocukların el hünerleri iyiden iyiye gelişmiştir. Kendi kendilerine uçurtmalar, arabalar, evler yapmaya bayılırlar. Bu yaşlardaki çocuklara daha çok el hünerlerine dayanan oyuncaklar almalıdır. Anahtarlı bir otomobil yerine, parçaların birleştirilmesiyle çeşitli oyuncaklar yapılabilmesini sağlayan oyun takımları almalıdır.

Çocukta okuma merakı da günden güne gelişmektedir. Onun bu okuma merakının artması doğrudan, doğruya ana babanın ilgisine bağlıdır.

Anne ve baba okul çağından beri ona anlayabileceği, seveceği kitapları almaya başlarlar ve devam ederlerse, çocukları için en iyi, en emin dostu bulmuş olurlar. Çünkü okumanın zevkine varan bir çocuk için kitaplar en iyi arkadaştır.

Çocuk Bakımında Her Şeyi Zamanında Yapmanın Önemi

İyi bir anne yapacağı işlerin zamanını bilmeli ve ona göre işlerini yapmalıdır. Çocuğun bütün işlerini sıraya koymasını bilen anne, daha az yorulur. Vaktinde mamasını yiyen, vaktinde uyuyan, uykusunda rahatsız edilmeyen, her gün yıkanan çocuk da, anne de rahat eder.

Çocuğun Dövülmemesi, Kötü Sözlere Alıştırılmaması Ve Korkutulmaması Lazımdır

Çocuklar iyi, kötü her davranışı ve bütün alışkanlıkları daha çok çevrelerindeki büyüklerden öğrenirler. Çocuk hiç bir zaman dövülerek eğitilmez. Dayak ancak bir korku verir ve çocuk dayaktan kurtulacak çağa gelince o kötü davranışları yapabilir. Bunun için, yapmasını istemediğiniz herhangi bir davranışı için çocuğu dayakla korkutacak yerde onu

bu davranışın kötülüğüne inandırmak gerekir.

Büyükler, küçüklerin yanında bulundukça her yaptıklarında dikkatli olmalı, «Çocuktur anlamaz» diye düşünmemelidir. Çünkü çocuk anlamayacağı bir yaşta bile olsa, gördüğü kötü davranışı ve duyduğu kötü sözleri kat'i suretle unutmaz.

Onlara herhangi bir iş yaptırmak istendiği vakit hep iyilikle, tatlılıkla yaptırmaya çalışması, sertlikle muamele etmemelidir. Sertlik çocuğu inatçılık ve karşı gelmeye alıştırır. Köşe Yazıları
   
Belgin Temur
Dadı, Bakıcı Ve Bebek
Olcay Neyzi
Bebek Ve Çocuk Sağlığı
Burada Yazmak İstermisiniz
Burada Yazmak İstermisiniz ?

  Bebekbakıcı.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir. Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 19/04/2012 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.